Piły do cięcia wzdłużnego

Lista produktów

Istnieją różne rodzaje pił i podcinaków, a jednym z nich są narzędzia z możliwością cięcia wzdłużnego. Piły do tego rodzaju cięcia wyróżniają się ostrością oraz specyficznym kształtem zęba. Idealnie nadają się jako pomocne narzędzie do prac remontowych, budowlanych oraz innych projektów. Co więcej, przyspieszają różnego rodzaju czynności budowlane, a ich wysoka jakość gwarantuje komfort użytkowania i wygodę podczas wykonywanych prac.

Piły do cięcia wzdłużnego – charakterystyka

Specyficzny rodzaj pił służy jako element do takich maszyn jak: piły stołowe z posuwem ręcznym i automatycznym, pilarki przenośne, pilarki specjalne, pilarki ręczne. Większość z pił i podcinaków z cięciem wzdłużnym przeznaczona jest do cięcia twardego i miękkiego drewna, a także do materiałów drewnopodobnych. Każda z piły do cięcia wzdłużnego różni się od siebie wielkością średnicy, grubością płyty, kątem natarcia, poziomem wibracji, ilością zębów oraz ich kształtem.

Piły do cięcia wzdłużnego – jak dobrać?

W zależności od materiałów oraz rodzaju prac, jakie wykonujemy, przydatny będzie inny rodzaj piły. Szeroka oferta utrudnia ich wybór, dlatego warto znać elementy, na które zwrócić uwagę przy wyborze danego narzędzia.

  • Ilość zębów – im twardszy oraz cieńszy materiał, który chcemy pociąć, tym więcej zębów powinna mieć piła lub podcinak.
  • Kształt – wpływa na szybkość oraz precyzję cięcia, dlatego z tego względu warto zwrócić uwagę na kształt ostrzy i kąt natarcia. Najbardziej uniwersalnym kątem natarcia będą naprzemienne skosy, które sprawdzą się w cięciu twardego, miękkiego drewna oraz drewnopochodnych płyt.

Piły do cięcia wzdłużnego – podsumowanie

W zależności od wykonywanych prac, warto zwrócić uwagę na elementy, które wyróżniają piły do cięcia wzdłużnego. Dzięki doborowi odpowiedniego narzędzia, prace budowlane oraz remontowe będą szybkie i z łatwością wykonamy najróżniejsze cięcia. Wysokiej jakości narzędzia zapewniają komfort użytkowania, wygodę oraz profesjonalny efekt podczas wykonywanych prac różnego rodzaju.

 

ekorex.pl Reviews with ekomi-pl.com

Newsletter

Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać
informacje o nowościach i promocjach.

Twoje dane będą przetwarzane zgodnie z naszą polityką prywatności

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl