System Peka czy BLUM – co wybrać?

Idealna kuchnia nie istnieje? Istnieje! Z nami przekonasz się jak wybrać idealne rozwiązania do miejsca, które jest sercem każdego domu. Wspólne obiady, pyszne śniadania, oraz romantyczne kolacje w pięknie zaaranżowanej kuchni z naszymi systemami szuflad. Przemyślane aranżacje, zagospodarowanie absolutnie każdej przestrzeni, dopasowanie kuchni do swoich potrzeb to wspaniałe rozwiązanie dla wszystkich wymagających użytkowników, domowników i kucharzy. Zapewnij sobie komfort użytkowania, a my pomożemy dobrać Ci najlepsze systemy szuflad i akcesoriów do zabudowy. Na rynku istnieje kilka ciekawych rozwiązań, ale warto rozważyć dwie z naszych propozycji. System szyfladowy Peka, a także systemy szufladowe BLUM, który z nich wybrać? Peka vs Blum, Blum vs Peka? Przekonajmy się i podejmijmy decyzję.

System Peka czy Blum – podobieństwa

Systemy szufladowe mają wiele podobieństw, nie można jednoznacznie stwierdzić, że są identyczne. System szufladowy Peka to głównie kosze narożne rekomendowane przez producenta. Tworzone są dla użytkowników, którzy poszukują wygody, funkcjonalności w kuchni oraz praktycznych rozwiązań. Kuchnia w zabudowie nie stanowi problemu, jeśli szafki narożne będą odpowiednio zagospodarowane. Wybranie półek standardowych, to rozwiązanie ekonomiczne jednak niestety najbardziej niepraktyczne. Kosze marki Peka są produktami ze średniej półki cenowej, które warte są tego by w nie zainwestować. Tańsze, dostępne na rynku ulegają szybkiemu rozregulowaniu, cechują się brakiem płynności mechanizmów, mniejszą ładownością a ich użytkowanie z czasem staje się niekomfortowe. Najczęściej wybieranymi koszami systemów szufladowych w szafkach narożnych są dwa rodzaje – Le Mans oraz Magic Corner. Pierwszy z nich to półka dwupoziomowa, w którym to systemie szafek możemy wyciągać niezależnie jedną od drugiej. Charakteryzuje się 25 kg udźwigiem, na każdą z nich a ich dno wyłożone jest powłoką antypoślizgową, co zabezpiecza przed wilgocią oraz przesuwaniu się naczyń. Cechuje je również idealnie dopasowany kształt półek, co sprzyja porządkowi dzięki ułożeniu garnków czy naczyń kuchennych. System szuflad w szafkach narożnych od marki Peka – Magic Corner to różnorodność wykończeń oraz niebanalność designu. Wszystkie kosze mogą być wyjmowane na zewnątrz, co również ułatwia zachowanie czystości w szafce narożnej. Podział na cztery półki, płaska powierzchnia oraz wyjątkowo duży udźwig (36 kg), a także maty antypoślizgowe również okazują się wygodnym rozwiązaniem. Peka oferuje również swoim klientom systemy szuflad śmietnikowych pod zlew, ku zapewnieniu wygody i funkcjonalności, a także systemy szuflad do segregacji sztućców. Systemy Cargo oferowane przez Peka to mini spiżarnia, która pozwala na montaż wielopoziomowych półek, które wysuwają się po otwarciu frontu. Rozwiązanie typu Cargo, jest jednak mniej praktyczne od tych proponowanych przez systemy szuflad BLUM. Używając systemów szuflad METABOX BLUM , lub system szuflad BLUM Tandembox Antaro oraz systemów szufladowych TIP ON BLUMOTION zyskujemy pewność użytkowania. Stawiamy na sprawdzonego austriackiego producenta. Podobieństw tych systemów jest wiele, na pewno jednym z nich jest trwałość komponentów. Sprawdzone systemy szuflad oraz zadowolenie klienta. Niebanalny design, płynność ruchu oraz gwarancja satysfakcji.

System Peka czy Blum – różnice

Systemy te mimo podobieństw wymienionych powyżej w artykule posiadają również szereg różnic. Różnicą Peka vs BLUM jest na pewno to, iż w systemach szuflad kuchennych BLUM nie musimy wyjmować całej zawartości szuflady, a tylko pojedyncze składniki mechanizmów – np. jedną szufladę. Szuflady te mają pełne boki, przez co w przypadku gdy dojdzie do rozsypania produktów suchych – mąki, kaszy czy ryżu sprzątamy pojedynczą szufladę, bez obawy zabrudzenia pozostałych pięter. Stosując systemy szufladowe BLUM mamy dożywotną pewność gwarancji producenta, a mimo to marka ta wychodzi taniej niż system Cargo Peka. Jako wymagający użytkownicy systemów zabudowy kuchennej z pewnością zauważymy również, iż marka BLUM stawia na większą ładowność oraz stabilizację szuflad.

System BLUM czy Peka – podsumowanie, co lepiej wybrać?

Porównując te dwa komponenty systemów szufladowych marki BLUM oraz Peka, śmiało możemy polecić oba, ale wybór jest zależny od indywidualnych potrzeb użytkownika. Podsumowując System peka czy blum? Peka stawia na funkcjonalność, czego nie można zarzucić również producentom BLUM. W ogólnej klasyfikacji rozwiązań dla pedantów, wyżej plasuje się BLUM poprzez łatwiejsze utrzymanie porządku, cichy domyk, oraz stabilność i ładowność systemów szufladowych.