Jakie prowadnice do szuflad?

Prowadnice do szuflad – czym są?

Zanim przejdziemy do opisania ich wyboru oraz montażu, pokrótce wyjaśnimy, czym dokładnie jest ten element wszystkich mebli kuchennych, pokojowych oraz łazienkowych. Prowadnice są niezbędną częścią systemu szuflad, która odpowiada za jej wysuwanie (otwieranie) oraz zasuwanie.

Rodzaje prowadnic do szuflad

W zależności od wyboru danego rodzaju prowadnica może ułatwiać bądź utrudniać korzystanie z szuflady, dlatego tak ważny jest ich prawidłowy dobór. Najczęściej wyróżnia się trzy rodzaje prowadnic, o których przeczytasz w poniższych akapitach.

Prowadnice do szuflad rolkowe

Prowadnice rolkoweniezwykle wytrzymałe i montowane są na dole systemu szuflad. Tym samym cechują się najprostszym mechanizmem, który gwarantuje proste otwieranie i zamykanie elementu oraz bardzo łatwy i szybki montaż. Wykonane z solidnego materiału w postaci metalu charakteryzują się możliwością dużego obciążenia, aż do 25 kg co jest dodatkowym atutem. Korzystanie z szuflad z prowadnicami rolkowymi jest płynne i bardzo komfortowe. Co więcej, szuflady nie powodują większego hałasu. Jeżeli chodzi o wybór prowadnic, można znaleźć elementy wysuwane częściową. bądź całkowicie. Tę kwestię należy dopasować względem własnych preferencji.

Prowadnice do szuflad kulkowe

Nieco różnią się od wcześniej opisanych prowadnic rolkowych. Konstrukcja kulkowych prowadnic jest nieco bardziej skomplikowana, a co za tym idzie, montaż jest również nieco trudniejszy. Wszystko przez zastosowanie metalowych kulek, które odpowiadają za zwiększenie obciążenia. Jeżeli wiemy, że będziemy przechowywać znacznie cięższe produkty w szufladach, zdecydowanie warto wybrać prowadnice kulkowe. Co więcej, rozmaite funkcje w tym innowacyjne części pozwalające na cichy zasuw, bądź mechanizm spowalniający zabezpieczy przechowywane tam produkty oraz szufladę przed niepotrzebnym trzaśnięciem.

Prowadnice do szuflad do dolnego montażu

Ten rodzaj prowadnic mocowany jest pod szufladą, przez co również charakteryzują się dużym obciążeniem, nawet do 30 kg! Zapewniają płynny ruch, a wybór dopasowanych do naszych potrzeb elementów, w tym możliwości częściowego zasuwu lub całkowitego sprawia, że korzystanie z szuflad jest maksymalnie komfortowe.

 

Dlaczego odpowiednie prowadnice są takie ważne? – podsumowanie

Wybór prowadnic do szuflad jest niezwykle ważny, by odpowiednio zabezpieczyć nasze meble przed niepotrzebnym zarysowaniami, a także ochronić przed niepotrzebnym trzaskaniem szuflad, zwłaszcza jeżeli przechowujemy w niej cięższe artykuły. W przypadku, gdy chcemy w danym meblu przechowywać komplet ciężkich talerzy czy garnków, zdecydowanie lepiej postawić na prowadnice kulkowe bądź te do montażu dolnego. W powyższych akapitach znajdziesz odpowiedź na pytanie, jakie prowadnice wybrać, a my życzymy Ci maksymalnie komfortowego korzystania z wszelkich mebli i sprzętów w Twoim mieszkaniu!

Newsletter

Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać
informacje o nowościach i promocjach.

Twoje dane będą przetwarzane zgodnie z naszą polityką prywatności

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl