Jaki system szuflad do kuchni?
Jaki system szuflad do kuchni?

Systemy szuflad – rodzaje

Systemy szuflad inaczej prowadnice za pomocą których odbywa się zamykanie i otwieranie szuflad. Na rynku istnieje wiele rodzajów, które każdy użytkownik dobiera według własnych preferencji. Coraz nowsze, innowacyjne rozwiązania wpływają na funkcjonalność prowadnic, dlatego warto znać najpopularniejsze z nich, by wiedzieć, które z nich najbardziej wpasują się w nasze wymagania. Wyróżniamy między innymi prowadnice posiadające takie funkcje jak: pełny wysuw, częściowy wysuw, cichy domyk, samodomyk i tak zwane „Push to open”.

  • Pełny wysuw jest jednym z częściej wybieranych funkcjonalności, gdy nasze szuflady są obszerne i głębokie. Pozwala to na całkowite wysunięcie szuflady i dostania się do najdalszej części, w której przechowywane są potrzebne artykuły kuchenne.
  • Częściowy wysuw sprawdza się wtedy, gdy przechowujemy w naszych szufladach produkty, z których korzystamy nieco rzadziej, lub jeśli z przodu będziemy przechowywać codzienne artykuły czy narzędzia kuchenne, a w głębszej części znajdować się będą rzeczy, które nie są potrzebne do codziennego użytku.
  • Cichy domyk w szczególności polecany jest osobom, które cenią sobie cicho działające urządzenia i płynne działanie mebli. Przy częstym korzystaniu z mikserów, zmywarki to wyjątkowe udogodnienie. Co więcej, na cichy domyk decydują się także rodzice małych dzieci, których uśpienie jest naprawdę dużym wyzwaniem, dlatego nie chcą zakłócać ciszy maluszka.
  • Samodomyk, czyli jeden z najnowocześniejszych systemów w każdej kuchni. Polecane dla miłośników gotowania, którzy podczas przygotowywania dań otwierają wiele szuflad, a przy ich zamykaniu nie chcą nimi trzaskać i niszczyć mebli.
  • Push to open to również jedno z ostatnich, innowacyjnych rozwiązań, które sprawdzi się u osób ceniących sobie nowoczesne systemy i korzystają z ułatwień oferowanych przez producentów. Jednak często przebywając w przestrzeni kuchennej, taki system nie zawsze się sprawdzi. By otworzyć i zamknąć szafkę za pomocą przyciśnięcia należy zrobić to delikatnie, gdyż zbyt mocny docisk może działać na przekór i zamiast zamknąć naszą szufladę – ją otworzy. Warto się więc zastanowić lub sprawdzić w meblowym sklepie jak działa taki system.

Jaki system szuflad do kuchni? – podsumowanie

Teraz znając najpopularniejsze i najczęściej wykorzystywane systemy szuflad w kuchennych szafkach możesz zastanowić się, który z nich najbardziej odpowiada Twoim wymaganiom. Jeżeli wciąż nie jesteś zdecydowany, jednym z najlepszych sposobów na podjęcie decyzji jest odwiedzenie meblowego sklepu i wypróbowanie każdego z nich tak, by przekonać się o najwygodniejszej dla Ciebie opcji.

Newsletter

Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać
informacje o nowościach i promocjach.

Twoje dane będą przetwarzane zgodnie z naszą polityką prywatności

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl